Viani OLIVE- Sugo alla Puttanesca, 500 ml
Med oliver och kapris
95 kr
(190 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kryddig njutning
- Passar bra till rörformad pasta
Beskrivning
Den syrliga smaken i tomatsåsen kommer från de tillsatta kapris och oliverna. Denna delikatess kan kombineras perfekt med tubulär pasta.
Ingredienser
79 % Tomater, 12 % Oliver, Olivenöl nativ extra, 2 % Kapris, vitlök, Salt, Persilja, Chili skida
Kan innehålla spår av gluten, kräftdjur, ägg, fisk, mjölk, nötter, selleri, blötdjur och lupiner.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 557 / 133 kj / kcal |
| Fett | 9,7 g |
| varav mättade fettsyror | 1,5 g |
| Kolhydrater | 9,7 g |
| varav socker | 3,1 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 1,8 g |
Tillbehör
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani OLIVE- Sugo alla Puttanesca
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering