Viani CLASSICO - Traditionellt Socker, 500 ml
Tomatsås gjord på färska tomater och lök
85 kr 90 kr -6%
(170 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Med jungfruolja
- Vegetarisk
Beskrivning
En grundsås gjord på tomater, lök, olivolja och lite salt. Förfinad med färsk basilika ger den en autentisk smaksensation på spaghetti och tagliatelle.
Ingredienser
95 % Tomater, Zwiebel, Olivenöl nativ extra, Salt
Kan innehålla spår av gluten, kräftdjur, ägg, fisk, mjölk, nötter, selleri och blötdjur.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 176 / 42 kj / kcal |
| Fett | 2,7 g |
| varav mättade fettsyror | 0,4 g |
| Kolhydrater | 3,2 g |
| varav socker | 1,1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,89 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani CLASSICO - Traditionellt Socker
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering