Viani CIPOLLE - Rödlök Söt och Sur i Olja, 260 g
Underbart tillbehör till skinka och salami
127 kr
(488 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Från Italien
- Raffinerad med vitvinsvinäger
- Passar bra till färskost, ricotta och burrata
Beskrivning
Väldigt genomsyrad av olivolja, men ändå krispig. De sötsyrliga lökbitarna kan serveras som ett läckert tillbehör till skinka, salami, biff och färskost.
Ingredienser
60 % Röd lök, Solrosolja, Olivenöl nativ extra, Weißweinessig, Rödvin, Zucker, Meersalz, Zitronensäure (E330)[1]
- Säureregulator
Innehåller sulfiter.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 368 / 88 kj / kcal |
| Fett | 5,3 g |
| varav mättade fettsyror | 2,5 g |
| Kolhydrater | 7,8 g |
| varav socker | 7,7 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 0,2 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani CIPOLLE - Rödlök Söt och Sur i Olja
3,5 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 3 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering