Kryddor & örter för våren

Filtrera och sortera

Priser Varumärken Kvalitetsstämpel Typ av näring
Filter

Vårens örter: 1 - 30 av 67 artiklar

Sonnentor Ramslök - Hackad, Eko

Sonnentor Ramslök -​ Hackad, Eko, 18 g

  • Påminner om vitlök
  • Mångsidig användning
  • Särskild arom
29 kr (1 611 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Oregano Riven

KOTÁNYI Oregano Riven, 82 g

  • Kryddig
  • Mycket aromatisk
  • Rik på eteriska oljor
60 kr (732 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

BioKing Grekisk Oregano

BioKing Grekisk Oregano, 30 g

  • Intensiv arom & smak
  • Som krydda eller teinfusion
  • Noggrant bearbetad av grekiska bergsbönder
44 kr (1 467 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Oregano Ekologisk

Sonnentor Oregano Ekologisk, 18 g

  • Pepprig, bitter-varm smak
  • Italiensk specialitet
  • Mångsidig
29 kr (1 611 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Libbsticka Repad, Eko

Cosmoveda Libbsticka Repad, Eko, 70 g

  • Karaktäristisk arom
  • Även känd som Maggiört
  • Raw food-produkt
122 kr (1 743 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Koriander Ekologisk

Sonnentor Koriander Ekologisk, hel (35 g)

  • Perfekt för thailändska curries
  • Kryddig och träig arom
  • Mycket mångsidig
29 kr (829 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Torkad Gräslök

KOTÁNYI Torkad Gräslök, 53 g

  • Lika kryddig & fräsch som en lök
  • Universellt tillämplig
  • Mild smak
61 kr (1 151 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Riven Libbsticka

KOTÁNYI Riven Libbsticka, Glas, 12 g

  • Stark & lätt söt & kryddig smak
  • Flerårig ört
  • Påminner om selleri
39 kr (3 250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Torkad Persilja

KOTÁNYI Torkad Persilja, 81 g

  • Lätt pepprig smak
  • Torkade extra försiktigt
  • Doftar kryddig
56 kr (691 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

KOTÁNYI Persilja

KOTÁNYI Persilja, 36 g

  • Torkade extra försiktigt
  • Lite pepprig smak
  • Rik på eteriska oljor
47 kr (1 306 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Kärleksört Skuren Ekologiskt

Sonnentor Kärleksört Skuren Ekologiskt, 15 g

  • Känd som "Maggiört"
  • Klassisk soppkrydda
  • Intensiv aromatisk kryddning
29 kr (1 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Mald Koriander

KOTÁNYI Mald Koriander, 30 g

  • Nötaktig smak
  • Söt & kryddig smak
  • För en orientalisk smak
33 kr (1 100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI pepparmynta gnuggad

KOTÁNYI pepparmynta gnuggad, 10 g

  • Delikat för curryrätter, chutneys & såser
  • Mentolliknande smak
  • Uppfriskande
39 kr (3 900 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Persilja Hackad Ekologisk

Sonnentor Persilja Hackad Ekologisk, 15 g

  • Oumbärlig krydda
  • Arom av citron
  • Söt och kryddig smak
29 kr (1 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Koriander Hel Ekologisk

Herbaria Koriander Hel Ekologisk, 40 g

  • Bioland-kvalitet
  • Skonsamt torkad
66 kr (1 650 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Oregano Repad, Eko

Cosmoveda Oregano Repad, Eko, 25 g

  • Medelhavskrydda
  • Kryddig ton
  • Mångsidig användning
39 kr (1 560 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Dill Ekologisk

Sonnentor Dill Ekologisk, 15 g

  • Särskilt för det nordiska köket
  • Söt anis-not
  • Påminner om färsk persilja
29 kr (1 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Korianderblad Repad, Eko

Cosmoveda Korianderblad Repad, Eko, 15 g

  • Mycket populär
  • Används ofta
33 kr (2 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Pepparmynta gnuggad

KOTÁNYI Pepparmynta gnuggad, 105 g

  • Har smaker som sträcker sig från svalkande till kryddig
  • Luktar av mentol
  • Uppfriskande svalka
60 kr (571 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Ekologisk Basilika

Sonnentor Ekologisk Basilika, 15 g

  • Italiensk specialitet
  • Medelhavsdoft
  • Frisk och kryddig smak
29 kr (1 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ehrenwort Gräslök, Eko

Ehrenwort Gräslök, Eko, 5 g

  • Perfekt som dekoration
  • Kan användas överallt
44 kr (8 800 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Korianderört Ekologisk

Sonnentor Korianderört Ekologisk, 15 g

  • Söt-syrlig arom
  • Perfekt för thailändska curries och guacomole
  • Intensiv smak
29 kr (1 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Rubbad Basilika

KOTÁNYI Rubbad Basilika, 10 g

  • Särskilt skonsamt torkad
  • Rik på eteriska oljor
  • Viktig för pizza & tomatsås
33 kr (3 300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Österreichische Bergkräuter Äpple-​Fläder Frizzante, 20 g

  • Typiskt medelhavston
  • Mycket intensiv
  • Mångsidig användning
32 kr (1 600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Körvel gnuggad

KOTÁNYI Körvel gnuggad, 6 g

  • Gott i såser, soppor & sallader
  • Lätt söt smak
  • Försiktigt torkad
33 kr (5 500 kr / kg)

Leverans till 30. oktober

Cosmoveda Basilika Gnidna Blad, Eko

Cosmoveda Basilika Gnidna Blad, Eko, 30 g

  • Behagligt kryddig
  • Mångsidig användning
  • Raw food-produkt
44 kr (1 467 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Dillspetsar, Eko

Alnatura Dillspetsar, Eko, 15 g

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Mångsidig
23 kr (1 533 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Dillfrö, Eko

Cosmoveda Dillfrö, Eko, 25 g

  • Innehåller eteriska oljor
  • Passar utmärkt vid inläggning
  • Kan även användas som te
33 kr (1 320 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Basilika Gnuggad Ekolgisk

KOTÁNYI Basilika Gnuggad Ekolgisk, 17 g

  • För medelhavsköket
  • Harmoniserar väl med tomater
  • Behaglig smak
44 kr (2 588 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Oregano Ekologisk

Herbaria Oregano Ekologisk, 20 g

  • Skonsamt torkad
  • Från UNESCO:s världsarv
66 kr (3 300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober