Torino Fin Schweizisk Choklad, Mjölkchoklad (100 g)

Krämigt nötig aha-upplevelse

42 kr

(420 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Smak: Mjölkchoklad

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Generös fyllning
  • Hasselnöts- & mandelkräm
  • Två varianter

Ofta köpt tillsammans med Ragusa Chokladkaka, Klassisk (100 g)

Torino Fin Schweizisk Choklad, Mjölkchoklad (100 g) 42 kr (420 kr / kg)
Ragusa Chokladkaka, Klassisk (100 g) 36 kr (360 kr / kg)
Totalpris: 78 kr
Beskrivning

En klassisk skapelse med italiensk känsla: välj mellan mörk eller ljus finconcherad choklad, kombinerad med en mjukt smältande kräm av fylliga hasselnötter och mandlar. Denna märkeschoklad är en uppskattad souvenir till dem där hemma eller som present till dig själv. Den mörka varianten är vegansk.

Artikelnr.: CCB-132897
Innehåll: 100 g
EAN: 7610008641001
Tillverkarnr.: 132897
Varumärken: Torino
Ursprung: Storbritannien Schweiz
Spår av: G - Mjölk
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Zucker, Kakaosmör, Kokosfett, Mjölkpulver, 8 % Haselnüsse, Kakaomassa, 4 % Mandeln, Skummjölkspulver, Sojamjöl, Emulgator (Lecitin från rapsfrö, Vanilleextrakt)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2466 / 589 kj / kcal
Fett 39 g
  varav mättade fettsyror 21 g
Kolhydrater 50 g
  varav socker 46 g
Kostfiber 2 g
Protein 8 g
Salt 0,01 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: niceshops GmbH, Saaz 99, 8341, Paldau, Österrike, office@niceshops.com, www.niceshops.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Torino Fin Schweizisk Choklad

9 kundrecensioner i alla språk

4,6 av 5 stjärnor
5 stjärnor
12 (75%)
4 stjärnor
2 (12%)
3 stjärnor
2 (12%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

16 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 9 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder