TEEKANNE Roibos Tea Pumpkin Spice, 15 tepåsar (26 g)
Smaksatt rooiboste med höstliga toner
33 kr
(1 269 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Sammetslen
- Smak av pumpapaj
- Gluten- & laktosfri
Beskrivning
Med hösten kommer den rätta tiden för pumpkin spice magic! Denna utsökta behandling gjord av robusta teer, cikoriarot, kanel och pumpapajsmak förtrollar tråkiga dagar och skämmer bort gommen med sin sammetslena smak. För speciella stunder av njutning!
Tips: Förädla med mjölk.
Ingredienser
77 % Rooibos[1], 10 % Cikoriarot, 7 % Kürbiskuchenaroma, Sötblad, Kanel
- Rainforest Alliance-zertifiziert
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,2 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Roibos Tea Pumpkin Spice
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering