TEEKANNE Orange, 18 tepåsar (40,50 g)
Fruktteblandning med apelsinsmak
26 kr
(642 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Ren apelsinsmak
- Fruktig & uppfriskande
- Vegansk & laktosfri
Beskrivning
Njut av den rena friskheten från fruktiga apelsiner med varje klunk. Om det är en varm kopp eller en svalkande uppfriskande drink på sommaren, det är helt upp till dig.
Ingredienser
Apfel, Hibiskus, süße Brombeerblätter, 6 % natürliches Orangenaroma, Syrabildare (Zitronensäure (E330), Orangenschale, Cikoriarot)
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml[1] |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | <0,1 g |
| varav mättade fettsyror | <0,1 g |
| Kolhydrater | <0,1 g |
| varav socker | <0,1 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,01 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Orange
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering