STAUD‘S Pepperoni Varm, Sötsyrlig, 580 ml
En oemotståndligt brinnande godbit
58 kr
(252 kr / kg Avr.vikt, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Utsökta ingredienser
- 100 % från Österrike
- Oemotståndligt pikant
Beskrivning
De här paprikorna är perfekta för dem som gillar lite mer eldiga saker. De är underbart kryddiga och oemotståndligt söta och sura, vilket gör dem till en mycket speciell delikatess och det perfekta tillbehöret till en Brettljause. Staud's använder förstås bara utvalda ingredienser och det kan du smaka.
Ingredienser
Pepparoni, Weingeistessig (ren jäsningsvinäger), Zucker, Salt, Citron[1]
- Säuerungsmittel
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 226 / 54 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | <0,1 g |
| Kolhydrater | 10 g |
| varav socker | 5 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 2,2 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Pepperoni Varm, Sötsyrlig
2 kundrecensioner i alla språk
| 5 stjärnor | | 4 | (80%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 1 | (20%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
5 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering