STAUD‘S Muskat Ottonel Berry Selection Gelé, 130 g
Fruktigt-sött och alkoholhaltigt
66 kr
(508 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- I samarbete med Kracher vingård
- Med ost, fisk, kött & co
Beskrivning
Perfekt till patéer, vilträtter, ost och givetvis alla typer av grillad mat.
Ingredienser
55 % Prädikatvin (Beerenauslese - innehåller sulfiter), Zucker, Pektin[1], Zitronensaftkonzentrat
- Geliermittel
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 967 / 231 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 50 g |
| varav socker | 48 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Muskat Ottonel Berry Selection Gelé
1 kundrecension i alla språk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 4 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
4 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering