STAUD‘S Marchfelder Sparris Sektioner, 560 g
Även lämplig för matlagning
98 kr
(316 kr / kg Avr.vikt, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Som snacks
- För att förfina
- Delikat smak
Beskrivning
Sparrisstjälkarna från Marchfeld från Staud's smakar utmärkt som snacks eller som tillbehör till en mängd olika rätter. Tack vare sin delikata smak är de också underbara för matlagning.
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 71 / 17 kj / kcal |
| Fett | 0,1 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 2,4 g |
| varav socker | 2,4 g |
| Kostfiber | 0,9 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,76 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Marchfelder Sparris Sektioner
1 kundrecension i alla språk
2,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 1 | (100%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering