STAUD‘S Kompott av Surkörsbär, 290 g
Enkelt recept, utan onödiga tillsatser
64 kr
(356 kr / kg Avr.vikt, inkl. 6% moms.
Sorter:
Egenskaper och fördelar
- Sura körsbär
- Avrundad med socker
- Med svamp, rispudding & co.
Liknande produkter
Beskrivning
Surkörsbärskompotten från Staud's kommer med det enklaste receptet, helt utan onödiga tillsatser. Surkörsbären är bara fint avrundade med socker och förfinar perfekt svamp, pannkakor, risgrynsgröt och co.
Ingredienser
Sura körsbär (med sten), Trinkwasser, Zucker
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 260 / 62 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 13 g |
| varav socker | 13 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Kompott av Surkörsbär
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering