STAUD‘S Granny Staud Svarta Vinbär, 225 g
Enligt ett traditionellt recept
37 kr
(164 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Perfekt som bredbart pålägg
- Även för bakning
- Diskret syrlig ton
Beskrivning
Oma Stauds Svarta Vinbär görs enligt ett traditionellt recept och förgyller din morgon vid frukostbordet som ett fruktigt pålägg med en subtilt syrlig ton. Sylten är också underbar som glasyr i kakor eller som en utsökt fyllning i en mängd olika bakverk.
Ingredienser
Svarta vinbär, Zucker, Zitronensaftkonzentrat, Pektin[1]
- Geliermittel
Tillverkad av 50 g frukt per 100 g.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 984 / 235 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 55 g |
| varav socker | 55 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Granny Staud Svarta Vinbär
1 kundrecension i alla språk
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering