STAUD‘S Fruktkräm med Kiwi och Krusbär, 250 g
Ett överflöd av frukt
58 kr
(232 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 70% fruktinnehåll
- Varierad
- Många användningsområden
Beskrivning
Njut av kiwi-krusbärsfruktspridningen från Staud's som en fruktig förändring på ditt frukostbröd, i din müsli eller med en mängd olika desserter. Fruktpålägget består av 70% ren frukt (35% kiwi, 35% krusbär).
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 703 / 168 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 38 g |
| varav socker | 37 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Fruktkräm med Kiwi och Krusbär
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering