Sonnentor Ekologiska "Bra humör, allt bra!" Kryddblommor, Förpackning, 25 g
Ger glädje till alla sinnen
50 kr
(2 000 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Tar Bella Italia hem
- Blommig medelhavssmak
- Mångsidig användning
Beskrivning
Lök, oregano, basilika och rosmarin väcker minnen av Bella Italia. Den här blommiga blandningen är pikant aromatisk och tar oss med på en sensorisk resa till det vackra Italien! Kryddblandningen har fått sitt namn av goda skäl, eftersom den stimulerar sinnena.
Kryddaberedningen passar med sin blommiga medelhavsdoft grönsaks-, pasta- och risrätter. Men den förädlar också förrätter och sallader.
| Artikelnr.: | ST-003774 |
|---|---|
| Innehåll: | 25 g |
| EAN: | 9004145003774 |
| Tillverkarnr.: | 3774 |
| Varumärken: | Sonnentor |
| Kvalitetsstämpel: | AT-BIO-301, Austria Bio Garantie, EU Bio-Siegel, Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk, Glutenfri, Laktosfri |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från gluten, fri från laktos, fri från artificiella smakämnen, fri från artificiella färgämnen, fri från smakförstärkare, fri från jäst, fri från vete |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 867 / 207 kj / kcal |
| Fett | 2,55 g |
| varav mättade fettsyror | 0,74 g |
| Kolhydrater | 20,8 g |
| varav socker | 4,09 g |
| Protein | 11,27 g |
| Salt | 24,73 g |
CO2-neutralitet hos Sonnentor
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Österrike, www.sonnentor.com/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sonnentor Ekologiska "Bra humör, allt bra!" Kryddblommor
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 3 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
3 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.500 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering