Sonnentor Blommig Gurkmeja Te Ekologiskt, 36 g
För vänner av gurkmeja
48 kr
(1 333 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Med ros och fläderblomma
- Ekologisk kryddad teblandning
- Atemfein
Liknande produkter
Beskrivning
Kurkumin är särskilt mångsidigt och kan hjälpa dig att andas fritt igen. Den lyser i en strålande solgul färg. Den kryddiga, söta och blommiga smaken harmonierar perfekt med äppelstrudel och sallader. Om du dricker den kallt blir den ett utsökt uppfriskande iste. Förädlas bäst med lite citronsaft. Perfekt för sommarens grillkvällar.
Tips:
- 5-10 minuter bryggtid / 100°C vattentemperatur
| Artikelnr.: | ST-02518 |
|---|---|
| Innehåll: | 36 g |
| EAN: | 9004145025189 |
| Tillverkarnr.: | 2518 |
| Varumärken: | Sonnentor |
| Te: | I tepåsar |
| Kvalitetsstämpel: | Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Bryggtid: | 10 minuter, 5 minuter, 6 minuter, 7 minuter, 8 minuter, 9 minuter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från plast, fri från tillsatt salt |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1260 / 301 kj / kcal |
| Fett | 5,69 g |
| varav mättade fettsyror | 1,65 g |
| Kolhydrater | 40,72 g |
| varav socker | 36,67 g |
| Protein | 8,57 g |
| Salt | 0,08 g |
Ingredienser
CO2-neutralitet hos Sonnentor
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Österrike, www.sonnentor.com/de-at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sonnentor Blommig Gurkmeja Te Ekologiskt
1 kundrecension i alla språk
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (100%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering