Soletti SuperSize Sesam, 160 g

Lätt & välsmakande

31 kr

(194 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 160 g

I lager från 13. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med österrikiskt stensalt
  • Endast 5,8 % fett
  • 4 portionsförpackningar

Ofta köpt tillsammans med Soletti SuperSize, 160 g

Soletti SuperSize Sesam, 160 g 31 kr (194 kr / kg)
Soletti SuperSize, 160 g 31 kr (194 kr / kg)
Totalpris: 62 kr
Beskrivning

Den perfekta snacksfavoriten för alla som inte kan få nog av gott knaprigt tilltugg. De 22 cm långa sesampinnarna bjuder på nästan oändlig njutning. Sesam är dessutom en utmärkt källa till kalcium och fibrer – perfekt för dig som tänker på hälsan utan att kompromissa med smaken.

Extra praktiskt: Fyra individuella portioner garanterar fräscht snacks – var du än är.

Artikelnr.: XFA-KEL-10000515
Innehåll: 160 g
EAN: 9000159019923
Tillverkarnr.: 10000515
Varumärken: Soletti
Ursprung: Österrike
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1637 / 391 kj / kcal
Fett 5,8 g
  varav mättade fettsyror 0,7 g
Kolhydrater 70 g
  varav socker 0,6 g
Kostfiber 4,7 g
Protein 13 g
Salt 4,5 g
Ingredienser

Vetemjöl, 5 % Sesam, Salt, Rapsolja, Zucker, Hefe, Weizenmalz, Säureregulator (Natriumhydroxid)

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Kelly Gesellschaft m.b.H, Hermann-Gebauer-Straße 1, 1220 , Wien, Österrike, www.soletti.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Soletti SuperSize Sesam

2 kundrecensioner i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
7 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

7 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder