Sodastream Citronsirap Ekologisk, 500 ml
Fräschar upp varma dagar
75 kr
(150 kr / l, inkl. 6% moms.
-
Sodastream
Äppelsirap Ekologisk
För alla som gillar det fruktigt
75 kr(150 kr / l) -
Sodastream
Cassissirap Ekologisk
Optimal förfriskning
75 kr(150 kr / l) -
Sodastream
Citronsirap Ekologisk
Fräschar upp varma dagar
75 kr(150 kr / l) -
Sodastream
Rosa Grapefruktsirap Ekologisk
Perfekt förfriskning på sommaren
75 kr(150 kr / l)
Egenskaper och fördelar
- Vegansk
- Fräsch smak
- För ca 3,5 liter färdig dryck
Liknande produkter
Beskrivning
Den ekologiska sirapen med en syrlig citronsmak ger den perfekta uppfriskningen under varma sommardagar. 500 ml ekologisk sirap räcker till cirka 3,5 liter färdig dryck.
Rekommendation för förberedelser:
Blanda 1 del sirap + 6 delar vatten i ett glas eller flaska.
| Artikelnr.: | SSG-1024804490 |
|---|---|
| Innehåll: | 500 ml |
| EAN: | 7290113762374 |
| Tillverkarnr.: | 1024804490 |
| Varumärken: | Sodastream |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras i kylskåp efter öppning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml[1] |
|---|---|
| Energi | 96 / 23 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 5,3 g |
| varav socker | 4,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
- pro 100 ml fertig zurbereitetes Getränk
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | SodaStream GmbH, Arbeitergasse 50 / 2.Stock, 2333 , Leopoldsdorf, Österrike, sodastream.at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sodastream Citronsirap Ekologisk
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering