Sempio Ljus Sojasås Bordflaska, 150 ml
En riktig klassiker
55 kr
(367 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Praktisk flaska
- Mild sojasås
- Perfekt för smaksättning
Beskrivning
Den ljusa sojasåsen från Sempio bjuder på en mild och samtidigt distinkt smak. Den passar perfekt för att smaksätta och lyfta olika rätter – och tack vare den praktiska bordflaskan är det enkelt att dosera rätt mängd!
Ingredienser
Wasser, Sojabohnen entfettet, vete, Salt, Fruktossirap, konserveringsämnen (E211)
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 268 / 64 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 7 g |
| varav socker | 1 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 13,5 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Tom Kreyenhop, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Tyskland, www.kreyenhop-kluge.com/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sempio Ljus Sojasås Bordflaska
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering