Sempio Glutenfri Sojasås, 250 ml
Ett lyft för alla smaker
79 kr
(316 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Mild arom
- Med havssalt av hög kvalitet
- Perfekt kryddning
Beskrivning
Ge dina rätter den perfekta kryddningen! Den glutenfria sojasåsen från Sempio har en mild smak och ett härligt nötigt aromspel som balanserar oönskad beska i grönsaksrätter. Den är tillverkad av GMO-fria sojabönor och förfinad med havssalt av hög kvalitet – resultatet är en smakrik sås som tillför djup och lyfter hela rätten!
Ingredienser
Wasser, Sojabönor, Salt, Etylalkohol
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 352 / 84 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 5,5 g |
| varav socker | 0,6 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 15,8 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Tom Kreyenhop, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Tyskland, www.kreyenhop-kluge.com/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sempio Glutenfri Sojasås
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering