Sapore di Sole Taralli Gurkmeja & Paprika Ekologisk, 250 g
Krispig
54 kr
(216 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Läckra tillbehör till vitt vin
- Kryddig, delikat smak
Beskrivning
Den apuliska krispiga bakelsen passar bra till vitt vin. De italienska råvarorna ger mellanmålet ett vackert utseende och en krispig konsistens. Den lilla delikatessen (utan jäst) kan även användas som ersättning för bröd, till exempel till förrätt .
| Artikelnr.: | EF-630013 |
|---|---|
| Innehåll: | 250 g |
| EAN: | 8052286875959 |
| Tillverkarnr.: | 630013 |
| Varumärken: | Sapore di Sole |
| Kvalitetsstämpel: | EU Bio-Siegel |
| Ursprung: | Italien |
| Spår av: | A - gluten, F - Sojabönor, M - Senap, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Egenskaper: | fri från jäst |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2278 / 544 kj / kcal |
| Fett | 22 g |
| varav mättade fettsyror | 3,2 g |
| Kolhydrater | 68 g |
| varav socker | 2,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 2,9 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Effegi Srl, Via leopoldo di toscana 1/A, 1/B, 52048 , Alberoro, Italien, www.effegifood.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sapore di Sole Taralli Gurkmeja & Paprika Ekologisk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering