Rummo Paglia E Fieno All'uovo N°105, 250 g
Färgstark pastamix
46 kr
(184 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Färgstark mix med spenat
- Särskilt mjuk i konsistensen
- Passar bra till krämiga såsvariationer
Beskrivning
Med den klassiska ”paglia e fieno”-blandningen från Rummo får du både variation och färg på tallriken. Kombinationen av ljus äggpasta och grön pasta med spenat skapar en fin kontrast.
Texturen är mjuk men behåller samtidigt den formstabilitet som kännetecknar Lenta Lavorazione-metoden. Passar bra till gräddsåser, färska svampar eller enkelt med smör. En mångsidig pasta som fungerar i många olika rätter.
| Artikelnr.: | AV-412674 |
|---|---|
| Innehåll: | 250 g |
| EAN: | 8008343221054 |
| Tillverkarnr.: | 412674 |
| Varumärken: | Rummo |
| Typ av näring: | Laktosfri |
| Ursprung: | Italien |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från laktos, fri från genteknik |
Ingredienser
Gryn av durumvete, 23,6 % Ägg, 0,9 % Spenatpulver
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1545 / 369 kj / kcal |
| Fett | 3,5 g |
| varav mättade fettsyror | 1 g |
| Kolhydrater | 66,5 g |
| varav socker | 2,2 g |
| Protein | 16,5 g |
| Salt | 0,15 g |
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Rummo Paglia E Fieno All'uovo N°105
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.800 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering