Robin Hot Originalförpackning med Chiliolja & Chilisås, 200 ml
Skärpa i dubbelpack
106 kr 112 kr -5%
(530 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 1 x Original Chili Sauce
- 1 x Chili Olive Oil
Beskrivning
Överraska dina nära och kära med den ultimata kombinationen från Hot Robin. Den ursprungliga chilisåsen och chilliolivoljan är en oslagbar duo för kryddälskare. En bra present att tacka vänner för en inbjudan.
Original Chilli Sauce
Endast sällsynta chilisorter används för det interna receptet på den ursprungliga Robin Hot Chilli Sauce. Smaka på fruktens fulla kraft och njut av den intensiva hettan med varje droppe. Utvecklad för att berika en mängd olika rätter.
Chili Olive Oil
Noggrant utvalda och torkade chiliblad förhöjer denna extra jungfruolivolja. Perfekt för att förädla rätter!
Robin Hot står för naturlighet och är helt fri från artificiella tillsatser, konserveringsmedel och färgämnen.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 84 / 20 kj / kcal |
| Fett | 0,1 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 4,2 g |
| varav socker | 3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,6 g |
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 3768 / 900 kj / kcal |
| Fett | 91 g |
| varav mättade fettsyror | 15 g |
| Kolhydrater | 0 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredienser
Paprika, Chilischoten, Vinäger, Salt, Zitronensaft
Olivenöl nativ extra, Chiliflingor[1], Chilipulver
- torkad
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Vina Jarkovič d.o.o., Brod v Podbočju 15a, 8312, Podbočje Slovenia, Slovenien, robin-hot.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Robin Hot Originalförpackning med Chiliolja & Chilisås
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering