Robin Hot Chilli Sauce - Green, 60 ml
Unik fräschör och mild kryddighet
37 kr 39 kr -5%
(617 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 100% naturligt
- Grad av kryddighet 2
- Veganskt recept
Beskrivning
Robin Hot Green Sauce är lätt kryddig och utlovar äkta kulinariska läckerheter med varje droppe. Se fram emot ren färskhet från helt naturliga ingredienser. Perfekt för att förhöja smaken på alla typer av rätter.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 71 / 17 kj / kcal |
| Fett | 0,2 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 3,3 g |
| varav socker | 1,9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 2,3 g |
Ingredienser
Chilischoten, Vinäger, Salt, Zitronensaft, Gewürze
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Vina Jarkovič d.o.o., Brod v Podbočju 15a, 8312, Podbočje Slovenia, Slovenien, robin-hot.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Robin Hot Chilli Sauce - Green
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering