Orbit Refreshers Vattenmelon-Hallon, 67 g

Tuggummi med fruktsmak

39 kr 44 kr -11%

(582 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 67 g

I lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mjukt, kubformat tuggummi
  • För en fräschare andedräkt
  • Utan tillsatt socker

Ofta köpt tillsammans med Orbit Professional Mints Skogsfrukt, 77 g

Orbit Refreshers Vattenmelon-Hallon, 67 g 39 kr (582 kr / kg)
Orbit Professional Mints Skogsfrukt, 77 g 36 kr (468 kr / kg)
Totalpris: 75 kr
Beskrivning

Med detta sockerfria Orbit-tuggummi får du en spännande smakkombination av fruktig vattenmelon och söta hallon. De mjuka, kubformade tuggummina bjuder på härligt tuggmotstånd och ger en välkommen uppfriskning när du vill, oavsett om du är på språng eller hemma. Receptet är utan tillsatt socker och sötat med sötningsmedel.

Rekommenderad användning: Tugga i minst 20 minuter efter mat och dryck.

Artikelnr.: XZO-MAS-473952
Innehåll: 67 g
EAN: 4009900552165
Tillverkarnr.: 473952
Varumärken: Orbit
Egenskaper: fri från tillsatt socker
Ingredienser

Sötningsmedel (Xylit, Sorbit), Tugga, Sötningsmedel (mannitol), Fuktgivande medel (Glycerin), Verdickungsmittel (Gummi Arabicum), Syrabildare (Citronensäure), Aromen, Sötningsmedel (aspartam (E951 - enthält eine Phenylalaninquelle), Acesulfam-K), Emulgator (Sojalecithin), Syrabildare (Äppelsyra), Överdrag (Carnaubawachs), Antioxidationsmittel (Butylerad hydroxianisol), Färgningsmedel (E133)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 766 / 183 kj / kcal
Fett 0,6 g
  varav mättade fettsyror 0,6 g
Kolhydrater 71 g
  varav socker 0 g
  varav Flervärda alkoholer. 71 g
Protein 0,5 g
Salt 0,02 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Mars Austria OG, Industriestraße 20, 2460, Bruck an der Leitha, Österrike, aut.mars.com/hergestellt-von-mars?language_content_entity=de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Orbit Refreshers Vattenmelon-Hallon