Ölmühle Solling Rödvinsvinäger Ekologisk, 250 ml
En klassiker med mycket karaktär
44 kr
(176 kr / l, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kryddig sort
- Noggrant producerad
- Från viner av hög kvalitet
Beskrivning
Denna rödvinsvinäger är tillverkad av viner av hög kvalitet. Den framställs omsorgsfullt och utvecklas till en lätt, fräsch vinäger som smakar perfekt till läckra sallader och andra rätter. Den behagligt kryddiga smaken får inte saknas i något kök.
| Artikelnr.: | OES-32021 |
|---|---|
| Innehåll: | 250 ml |
| EAN: | 4031192320214 |
| Tillverkarnr.: | 32021 |
| Varumärken: | Ölmühle Solling |
| Kvalitetsstämpel: | Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Spår av: | O - Svaveloxid & sulfiter |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 84 / 20 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,5 g |
| varav socker | 0,2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | <0,01 g |
Ingredienser
Rödvinsvinäger[1]
- aus kontrolliert biologischem Anbau
Tillbehör
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Ölmühle Solling GmbH, Höxtersche Straße 1, 37691, offzen, Tyskland, www.oelmuehle-solling.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Ölmühle Solling Rödvinsvinäger Ekologisk
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.450 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering