Lindt Orange Spritz Chokladkaka, 100 g

Frisk apelsin möter mjölkchoklad

44 kr

(440 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Innehåller alkohol
  • Fin mjölkchoklad
  • Välj ingredienser

Ofta köpt tillsammans med Ragusa Presentförpackning, Vit choklad (400 g)

Lindt Orange Spritz Chokladkaka, 100 g 44 kr (440 kr / kg)
Ragusa Presentförpackning, Vit choklad (400 g) 167 kr (418 kr / kg)
Totalpris: 211 kr
Beskrivning

Fruktig Orange Spritz möter len mjölkchoklad. Som gåva eller en liten lyx i vardagen: denna kreation från Maîtres Chocolatiers står för högsta kvalitet.

Artikelnr.: LS-154287
Innehåll: 100 g
EAN: 4000539154287
Tillverkarnr.: 154287
Varumärken: Lindt
Spår av: A - gluten, F - Sojabönor, G - Mjölk
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: alkoholhaltig
Ingredienser

Zucker, Kakaosmör, Mjölkpulver, Kakaomassa, Wasser, laktos, 2,6 % Vitt vin, Invertzuckersirup, Alkohol, Skummjölkspulver, 0,8 % apelsinjuicekoncentrat, Emulgator (Sojalecithin), Verdickungsmittel (Gummi Arabicum), Natürliche Aromen, Gerstenmalzextrakt, Aroma

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1985 / 474 kj / kcal
Fett 22 g
  varav mättade fettsyror 13 g
Kolhydrater 60 g
  varav socker 59 g
Protein 4,4 g
Salt 0,16 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Orange Spritz Chokladkaka

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder