Lindt Lindor Mjölk Cornet, 337 g

Med fyllning som smälter i munnen

236 kr

(700 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 337 g

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Underbar smakupplevelse
  • Finaste mjölkchoklad
  • Perfekt att dela & ge bort

Ofta köpt tillsammans med Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g)

Lindt Lindor Mjölk Cornet, 337 g 236 kr (700 kr / kg)
Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g) 306 kr (612 kr / kg)
Totalpris: 542 kr
Beskrivning

Upptäck den lenaste chokladhemligheten från Lindt! Under ett hölje av finaste Lindt-mjölkchoklad väntar en underbart len fyllning som smälter i munnen och bjuder på en utsökt smakupplevelse.

Artikelnr.: LS-804750
Innehåll: 337 g
EAN: 8003340804750
Tillverkarnr.: 804750
Varumärken: Lindt
Spår av: H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2608 / 623 kj / kcal
Fett 47 g
  varav mättade fettsyror 35 g
Kolhydrater 44 g
  varav socker 43 g
Protein 4,9 g
Salt 0,23 g
Ingredienser

Zucker, vegetabiliska fetter (Kokos, Palmkärna), Kakaosmör, Kakaomassa, Mjölkpulver, Skummjölkspulver, laktos, Klarat smör, Emulgator (Sojalecithine), Gerstenmalzextrakt, Aromen

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Lindor Mjölk Cornet