Lindt Lindor Kulor Golden Caramel, 337 g

Gyllene karamell och len choklad

236 kr

(700 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 337 g

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Egenskaper och fördelar

  • Len choklad & mjölk
  • Karamelliserat socker & toffee
  • Smörig ton & en lätt sälta

Ofta köpt tillsammans med Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g)

Lindt Lindor Kulor Golden Caramel, 337 g 236 kr (700 kr / kg)
Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g) 306 kr (612 kr / kg)
Totalpris: 542 kr
Beskrivning

Denna choklad från Lindt kombinerar karamelliserat socker och mjölk till en fyllig smak med toner av toffee och smör. En fin hint av salt rundar av den krämiga smakupplevelsen och ger chokladälskare en härlig variation.

Artikelnr.: LS-117005
Innehåll: 337 g
EAN: 7610400117005
Tillverkarnr.: 117005
Varumärken: Lindt
Spår av: H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Zucker, vegetabiliska fetter (Kokos, Palmkärna), Kakaosmör, Mjölkpulver, Kakaomassa, Haselnüsse, Skummjölkspulver, Klarat smör, laktos, Emulgator (Sojalecithin), Molkepulver, Aromen, Gerstenmalzextrakt, Salt, 29 % minst kakao i vit choklad, 24 % Minst antal mjölkkomponenter

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2654 / 634 kj / kcal
Fett 49 g
  varav mättade fettsyror 35 g
Kolhydrater 43 g
  varav socker 41 g
Protein 5,1 g
Salt 0,17 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Lindor Kulor Golden Caramel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder