La Maja Olivolja "Alfar Arbequina" Spray, 200 ml

Kallpressad premiumolivolja

88 kr

(440 kr / l, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Intensiv arom
  • Mycket låg syrahalt
  • Från Navarra

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ekologiska Oliver utan Sten, 350 g

La Maja Olivolja "Alfar Arbequina" Spray, 200 ml 88 kr (440 kr / l)
Alnatura Ekologiska Oliver utan Sten, 350 g 38 kr (109 kr / kg)
Totalpris: 126 kr
Beskrivning

Denna exklusiva olivolja av fina Arbequina-oliver imponerar med sin mycket låga syrahalt och intensiva arom som påminner om färska gröna oliver. Doften bjuder på toner av tomat, örter, kronärtskocka, äpple, banan och vilda frukter. Smaken är lätt kryddig med en subtil ton av bittermandel och en mjuk, lätt söt avslutning.

  • I praktisk sprayflaska för att förhöja dina exklusiva rätter
Artikelnr.: DF-2052
Innehåll: 200 ml
EAN: 8437002905262
Tillverkarnr.: 2052
Varumärken: La Maja
Ursprung: Spanien
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Råvarans ursprung: Spanien
Ingredienser

Olivenöl

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 3504 / 837 kj / kcal
Fett 93 g
  varav mättade fettsyror 13 g
Kolhydrater 0 g
  varav socker 0 g
Protein 0 g
Salt 0 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Don Fredo e.U., Bergsiedlung 8, 3385 , Prinzersdorf, Spanien, www.donfredo.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för La Maja Olivolja "Alfar Arbequina" Spray

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner