KOTÁNYI SPICE UP MY POTATO Original Style, 120 g

Kryddsalt för potatis

33 kr

(275 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 120 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ger en krispig yta
  • Mustig smak
  • Med fin vitlök & rosmarin

Ofta köpt tillsammans med KOTÁNYI SPICE UP MY POTATO Westernstyle, 100 g

KOTÁNYI SPICE UP MY POTATO Original Style, 120 g 33 kr (275 kr / kg)
KOTÁNYI SPICE UP MY POTATO Westernstyle, 100 g 33 kr (330 kr / kg)
Totalpris: 66 kr
Beskrivning

På potatis skapar Original Style en smakrik och krispig yta med en oemotståndlig smak. Lök, vitlök och rosmarin ger en mild och välbalanserad kryddning.

Artikelnr.: XKY-KO-06870101
Innehåll: 120 g
EAN: 9001414906873
Tillverkarnr.: 06870101
Varumärken: KOTÁNYI
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

Speisesalz, Kaliumjodid, Majsstärkelse, Paprika, Curcuma, Cayennepfeffer

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 544 / 130 kj / kcal
Fett 1 g
  varav mättade fettsyror 0,2 g
Kolhydrater 22 g
  varav socker 3,8 g
Protein 4,8 g
Salt 60 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Kotányi GmbH, Johann Galler Straße 11, 2120, Wolkersdorf im Weinviertel, Österrike, www.kotanyi.com/at/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för KOTÁNYI SPICE UP MY POTATO Original Style

2 kundrecensioner i alla språk

4,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
3 (60%)
4 stjärnor
1 (20%)
3 stjärnor
1 (20%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

5 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.