KOTÁNYI Huskryddor, 42 g

Passar mycket bra till rostad brioche!

33 kr

(786 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 42 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För hemlagade specialiteter
  • Fin kryddig smak
  • Något kryddig

Ofta köpt tillsammans med KOTÁNYI Mald Svartpeppar, 70 g

KOTÁNYI Huskryddor, 42 g 33 kr (786 kr / kg)
KOTÁNYI Mald Svartpeppar, 70 g 38 kr (543 kr / kg)
Totalpris: 71 kr
Beskrivning

De finaste kryddorna som koriander, kummin, peppar och kryddpeppar ger färska köttberedningar en delikat kryddig smak och lätt värme. Hemlagade specialiteter blir underbara med KOTÁNYI hemslaktarens kryddor.

Användning:

  • Förädlas till leverkorv, blodkorv, bratwurst, hemgjord bräss, patéer, rökt kött och charkuterier. För finsmakare och nybörjare
Artikelnr.: XKY-KO-10110110
Innehåll: 42 g
EAN: 9001414010112
Tillverkarnr.: 10110110
Varumärken: KOTÁNYI
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

Koriander, Kümmel, Peppar, Wacholderbeeren, vitlök, Kryddpeppar

Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Kotányi GmbH, Johann Galler Straße 11, 2120, Wolkersdorf im Weinviertel, Österrike, www.kotanyi.com/at/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för KOTÁNYI Huskryddor