Galup Hasselnötskräm, 200 g

Len nötkräm att breda och äta med sked

128 kr 183 kr -30%

(640 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 50% nötinnehåll
  • Extra bredbar
  • För bröd, bakverk & desserter

Ofta köpt tillsammans med Galup Crema Zabaione al Marsala, 250 g

Galup Hasselnötskräm, 200 g 128 kr (640 kr / kg)
Galup Crema Zabaione al Marsala, 250 g 143 kr (572 kr / kg)
Totalpris: 271 kr
Beskrivning

Denna hasselnötskräm med 50 % nötinnehåll erbjuder en fyllig och naturligt nötig smak samt en extra len och bredbar konsistens. Kombinationen av rostade hasselnötter och fin sötma gör den till ett klassiskt val för bröd, bakverk eller desserter - perfekt för dig som uppskattar äkta hasselnötssmak.

Artikelnr.: IMP-CRN02
Innehåll: 200 g
EAN: 8001130846522
Tillverkarnr.: CRN02
Varumärken: Galup
Spår av: A - gluten, C - ägg, F - Sojabönor, H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

50 % Hasselnötspasta, Zucker, Skummjölkspulver, Emulgator (Sonnenblumenlecithin)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2269 / 542 kj / kcal
Fett 33 g
  varav mättade fettsyror 2,3 g
Kolhydrater 48 g
  varav socker 47 g
Protein 11 g
Salt 0,17 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Galup Srl a Socio Unico Uffici Galup, Via Fenestrelle, 32, 10064 , Pinerolo (TO), Italien, www.galup.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Galup Hasselnötskräm

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder