Galup Chokladägg av Mjölkchoklad, 150 g
Söt klassiker att njuta av för unga och gamla
238 kr
(1 587 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Len mjölkchoklad
- Krämig konsistens
- Perfekt som påskgåva
Beskrivning
Detta klassiska chokladägg till påsk är tillverkat av len mjölkchoklad med en mjuk konsistens och behaglig sötma. Den genomgående chokladiga smaken gör det till en uppskattad favorit under vår- och påsksäsongen.
| Artikelnr.: | IMP-OVO43 |
|---|---|
| Innehåll: | 150 g |
| EAN: | 8001130851106 |
| Tillverkarnr.: | OVO43 |
| Varumärken: | Galup |
| Spår av: | A - gluten, C - ägg, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Milchschokolade (Zucker, Kakaosmör, Mjölkpulver, Kakaomassa, Emulgator (soja), Vaniljarom), 30 % lägsta kakaohalt
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2315 / 553 kj / kcal |
| Fett | 33 g |
| varav mättade fettsyror | 21 g |
| Kolhydrater | 57 g |
| varav socker | 56 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,24 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Galup Srl a Socio Unico Uffici Galup, Via Fenestrelle, 32, 10064 , Pinerolo (TO), Italien, www.galup.it |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Galup Chokladägg av Mjölkchoklad
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.500 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering