Frunix Hallonfruktsirap, 500 ml
Klassikern bland juicer
107 kr
(214 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Utan sorbitol & konserveringsmedel
- Med naturliga smaker från frukten
- Recept med låg fruktoshalt & låg histaminhalt
Beskrivning
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 473 / 113 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 32,2 g |
| varav socker | 25,7 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,1 g |
| Gesamtfructose | <0,9 g |
Ingredienser
Wasser, Fruktosfri glukossirap, Traubenzucker, 4 % Koncentrat av hallonjuice, 1,2 % Limettensaftkonzentrat, natürliches Aroma, Syrabildare (Äppelsyra[1]), Sötningsmedel (Steviolglycoside)
- von natur aus fructosefrei
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Frunix GmbH, Hauptplatz 13, 9462, Bad St. Leonhard, Österrike, www.frunix.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Frunix Hallonfruktsirap
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering