Frunix Fruktsirap Havtorn, 500 ml
Sensuell njutning full av fruktsmak
107 kr
(214 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Med mycket C-vitamin
- Utan konserveringsmedel
- Låg fruktoshalt & glutenfri
Beskrivning
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 766 / 183 kj / kcal |
| Fett | 1 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 45 g |
| varav socker | 36 g |
| varav Flervärda alkoholer. | 0,3 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,1 g |
| Gesamtfructose | <0,1 g |
Ingredienser
Fruktosfri glukossirap, Traubenzucker, Wasser, 21 % Havtornsfruktjuice, 2 % Sanddornsaftkonzentrat, Sötningsmedel (Steviolglycoside), Syrabildare (Äppelsyra[1])
- von natur aus fructosefrei
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Frunix GmbH, Hauptplatz 13, 9462, Bad St. Leonhard, Österrike, www.frunix.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Frunix Fruktsirap Havtorn
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering