Frunix Flädersirap, 500 ml
Finaste juice från kärleksfullt handarbete
107 kr
(214 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Tillverkad med äkta fläderblommor
- Låg halt av fruktos & fri från sorbitol
- Perfekt för raffinering
Beskrivning
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 766 / 183 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 45 g |
| varav socker | 32,1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Gesamtfructose | <0,1 g |
Ingredienser
44 % Extrakt av fläderblommor (Wasser, Holunderblüten), Fruktosfri glukossirap, Traubenzucker, Äppelsyra[1], Limettensaftkonzentrat, Steviolglycoside
- von natur aus fructosefrei
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Frunix GmbH, Hauptplatz 13, 9462, Bad St. Leonhard, Österrike, www.frunix.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Frunix Flädersirap
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering