Dr. Oetker Bourbon Vaniljsocker, 100 g

Förfinar dina desserter perfekt

47 kr

(470 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager från 06. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 13. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med mald vaniljstång
  • Optimal smak
  • I doseringsburken

Ofta köpt tillsammans med Dr. Oetker Bourbon Vaniljsocker 3s, 24 g

Dr. Oetker Bourbon Vaniljsocker, 100 g 47 kr (470 kr / kg)
Dr. Oetker Bourbon Vaniljsocker 3s, 24 g 23 kr (958 kr / kg)
Totalpris: 70 kr
Beskrivning

Bourbonvaniljsockret i den praktiska mätdosan ger en perfekt finish till dina desserter. Vaniljsockret innehåller malda bourbonvaniljstänger och naturlig bourbonvaniljarom.

Artikelnr.: KAS-207598
Innehåll: 100 g
EAN: 9008200010325
Tillverkarnr.: 207598
Varumärken: Dr. Oetker
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Zucker, Malda extraherade Bourbon-vaniljstänger, Smak av Bourbon-vanilj

Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: DR. OETKER GMBH, Ringmauergasse 9/1, 9500 , Villach, Österrike, www.oetker.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Oetker Bourbon Vaniljsocker