Dr. Oetker Blå Mix strössel, 76 g
Dekorera muffins, kakor, tårtor och mycket mer
47 kr 50 kr -6%
(618 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Dr. Oetker
Blå Mix strössel
Dekorera muffins, kakor, tårtor och mycket mer
47 kr 50 kr(618 kr / kg) -
Dr. Oetker
Strössel Dekor Pärlor Mix
Färgglad dekorationsmix för alla typer av dessertkreationer
47 kr 50 kr(566 kr / kg) -
Dr. Oetker
Strössel Dekor Choklad & Crispies Mix
För dekorering av desserter, glass, yoghurt & Co.
50 kr(446 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Blått och vitt strössel
- Stjärnor av blått och vitt socker
- Blå sockerpärlor
- Blå nonpareiller
Beskrivning
Du kan dekorera muffins, cupcakes, kakor, pajer, milkshakes och mycket mer med Dr. Oetker strösseldekorationer. Blue Mix sockerströsseldekor innehåller följande strösseldekor:
- Blått & vitt strössel
- Stjärnor av blått och vitt socker
- Blå sockerpärlor
- Blå nonpareiller
| Artikelnr.: | KAS-331743 |
|---|---|
| Innehåll: | 76 g |
| EAN: | 9008200109616 |
| Tillverkarnr.: | 331743 |
| Varumärken: | Dr. Oetker |
| Spår av: | A - gluten, E - Jordnötter, F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Ingredienser
Zucker, Glukos, Rismjöl, Glukossirap, modifizierte Stärke, Färgning av koncentrat (Spirulina, Rettich, Citron, Svarta vinbär, Morot, Hibiskusblommor, Süßkartoffel), Kakaosmör, Kokosolja, Färgningsmedel (Antocyaniner (E163), Indigotin (E132), Briljantblått FCF (E133)), Verdickungsmittel (Tragant (E413), Gummi arabicum (E 414)), Överdrag (Bivax vitt, Bivax gult, Carnaubavax, Schellack), Syrabildare (Zitronensäure (E330)), Salt, Arom, Frigöringsmedel (Talk)
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1654 / 395 kj / kcal |
| Fett | 1,5 g |
| varav mättade fettsyror | 1,1 g |
| Kolhydrater | 95 g |
| varav socker | 89 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,04 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | DR. OETKER GMBH, Ringmauergasse 9/1, 9500 , Villach, Österrike, www.oetker.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Dr. Oetker Blå Mix strössel
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering