Demmers Teehaus Grönt Te Fläder Sirap, Eko, 500 ml

Frisk elegans för ditt iste

166 kr

(332 kr / l, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 1 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utvalda ingredienser från ekologisk odling
  • Sötma enbart från fruktjuicer, Eko
  • Vackert gyllene orange färg

Ofta köpt tillsammans med Sonnentor Kolasirap, Eko, 500 ml

Demmers Teehaus Grönt Te Fläder Sirap, Eko, 500 ml 166 kr (332 kr / l)
Sonnentor Kolasirap, Eko, 500 ml 112 kr (224 kr / l)
Totalpris: 278 kr
Beskrivning

Upplev en härligt blommig uppfriskning helt utan konstgjorda tillsatser! Med denna istesirap, Eko, blandar du enkelt din somriga dryck på bara några sekunder. Den fina sirapen förenar de karakteristiska, lätt sträva tonerna från exklusivt grönt te med den milda sötman från fläderblommor och fruktigt äppeljuicekoncentrat från kontrollerat ekologiskt jordbruk.

Blanda koncentratet med kallt vatten i det praktiska förhållandet 1:10 och njut av en gyllene orange dryck som passar perfekt under avkopplande eftermiddagar i trädgården eller på balkongen.

Artikelnr.: DT-00-93762
Innehåll: 500 ml
EAN: 9004163012567
Tillverkarnr.: 00-93762
Varumärken: Demmers Teehaus
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt, Förvaras i kylskåp efter öppning
Ingredienser

Apfelsaftkonzentrat[1], Grünteeauszug[1] (Wasser, grüner Tee[1]), Extrakt av fläderblommor[1] (Wasser, Holunderblüten[1])

  1. ekologiska ingredienser
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 ml
Energi 1452,0 / 346,8 kj / kcal
Fett 0,05 g
  varav mättade fettsyror 0,03 g
Kolhydrater 85 g
  varav socker 82 g
Protein 0,18 g
Salt 0,01 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: DEMMER GmbH, Karl-Tonay-Gasse 34, 1230, Wien, Österrike, www.tee.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Demmers Teehaus Grönt Te Fläder Sirap, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder