Demmers Teehaus Fruktte "Tusen och en natt", 100 g

Fruktig och exotiskt kryddig

84 kr

(840 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med utsökta kanelbitar
  • Fin vaniljsmak
  • Mörk koppfärg

Ofta köpt tillsammans med Demmers Teehaus Fruktte "Plommonkompott", 100 g

Demmers Teehaus Fruktte "Tusen och en natt", 100 g 84 kr (840 kr / kg)
Demmers Teehaus Fruktte "Plommonkompott", 100 g 83 kr (830 kr / kg)
Totalpris: 167 kr
Beskrivning

Detta smaksatta fruktte tar med den exotiska smaken från Tusen och en natt till din tekanna och imponerar med en välbalanserad kombination av fruktiga ingredienser samt kryddor och aromer från Orienten.

Artikelnr.: DT-00-06231
Innehåll: 100 g
EAN: 9004163062319
Tillverkarnr.: 00-06231
Varumärken: Demmers Teehaus
Te: Lösa
Bryggtid: 5 minuter, 6 minuter, 7 minuter, 8 minuter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus, Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Skal av nypon, Hibiskusblommor, Äppelskivor, Apelsinskal, Kanel, Arom, Vaniljbitar

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: DEMMER GmbH, Karl-Tonay-Gasse 34, 1230, Wien, Österrike, www.tee.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Demmers Teehaus Fruktte "Tusen och en natt"

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension