Darbo Hallonsirap, 0,50 l
Särskilt fruktig
112 kr
(224 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kan spädas ut 1:7
- Bär-söt
- Även för uppfriskande aperitifer
Beskrivning
Darbos bärsöta hallonsirap ger sommarsmaken till ditt glas! Inte bara en uppfriskande drink med stilla eller mousserande vatten: varför inte prova ett skott hallonsirap infunderat med mousserande vin eller Prosecco? Hallonsirapen är också ett utmärkt tillskott till desserter som rispudding eller vaniljsås.
Föreslagen dosering: 1 del sirap till 7 delar vatten.
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 163 / 39 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 9,5 g |
| varav socker | 9,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Dornau , 18, 6135 , Stans, Österrike, www.darbo.at/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Darbo Hallonsirap
1 kundrecension i alla språk
| 5 stjärnor | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering