BioKing Vita Bönor Eko, 500 g
Populärt tillbehör till grönsaker & säd
50 kr
(100 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Lätt att tillaga
- Ursprung: Kina
- Ät varm eller kall
Beskrivning
Vita bönor är en riktig klassiker till somriga sallader, spannmålsrätter och grönsaksvariationer. De passar bra att förkoka och kan snabbt värmas upp eller helt enkelt ätas kalla.
- Ursprungsland: Kina
Information till allergiker:
Kan innehålla spår av gluten, nötter, soja och sesam på grund av produktionsprocessen.
| Artikelnr.: | XAY-PL-101407 |
|---|---|
| Innehåll: | 500 g |
| EAN: | 9120013232494 |
| Tillverkarnr.: | 101407 |
| Varumärken: | BioKing |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | A - gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råvarans ursprung: | Kina |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1009 / 241 kj / kcal |
| Fett | 1,6 g |
| varav mättade fettsyror | 0,2 g |
| Kolhydrater | 34,7 g |
| varav socker | 2 g |
| Protein | 20,9 g |
| Salt | 0,01 g |
Ingredienser
Bohnen[1]
- Aus kontrolliert ökologischem Anbau.
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BioKing Vita Bönor Eko
4,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (100%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering