BioKing Aprikoskonfekt Eko, 200 g
Med tranbär
54 kr
(270 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Helt naturlig
- Noggrannt handgjord
- Raffinerad med kokosflingor
Liknande produkter
Beskrivning
Sugen på dessert?
Det mjuka aprikoskonfektet är förfinat med syrliga tranbär och exotiska kokosflingor, och passar perfekt för råkonsumtion eller som en godbit för stunden.
Allergiinformation:
Kan innehålla spår av gluten, nötter, soja och sesam på grund av produktionen.
| Artikelnr.: | XAY-PL-102601 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 9120013234306 |
| Tillverkarnr.: | 102601 |
| Varumärken: | BioKing |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | A - gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1168 / 279 kj / kcal |
| Fett | 3,9 g |
| varav mättade fettsyror | 3,4 g |
| Kolhydrater | 54,2 g |
| varav socker | 51,1 g |
| Kostfiber | 11,4 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | <0,1 g |
Ingredienser
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BioKing Aprikoskonfekt Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering