BIO PRIMO Raw Bar Banan & Jordnöt Ekologisk, 35 g
Populär kombination av sött och salt
15 kr
(429 kr / kg, inkl. 6% moms.
Smaker:
Egenskaper och fördelar
- Vegansk & glutenfri
- Med ärtprotein
- Ett mellanmål för ditt träningspass
Beskrivning
Läcker råkost-bar med en kick av protein. Baren med dadelpasta, ärtprotein och havre med söt banan och intensiv jordnötssmak är en vinnare. Naturligt vegansk och glutenfri.
| Artikelnr.: | MM-CM110 |
|---|---|
| Innehåll: | 35 g |
| EAN: | 2200275629946 |
| Tillverkarnr.: | CM110 |
| Varumärken: | BIO PRIMO |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk, Glutenfri |
| Egenskaper: | rå mat, fri från gluten |
Kosttillskott kan inte ersätta en varierad och balanserad kost. Hålls borta från barn.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Ingredienser
Dattelpasta[1], 16 % Ärtprotein, Havre (glutenfrei), 9 % Jordnötter, 7,5 % Jordnötspasta (100% Erdnüsse), Agavensirup, 2 % Bananpulver, 0,5 % naturlig smak av banan
- aus biologischem Anbau
Kan innehålla spår av soja, nötter, sulfiter och sesam.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1532 / 366 kj / kcal |
| Fett | 11,1 g |
| varav mättade fettsyror | 3 g |
| Kolhydrater | 46 g |
| varav socker | 40 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Wildbran, Lda, Av. Casal da Serra 23, 2625-085 , Póvoa de Santa Iria, Portugal, www.wildbran.pt |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BIO PRIMO Raw Bar Banan & Jordnöt Ekologisk
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering