BIO PRIMO Ramen Nudlar Klassisk, 250 g
En klassiker i Asien
24 kr
(96 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Vegansk
- Perfekt som tillbehör till soppa
- Endast under en kort tid
Beskrivning
Klassiska ramen-nudlar för dina asiatiska wokar och soppgrytor. Naturligtvis veganska!
Förberedelsetid: 4-5 minuter
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1520 / 363 kj / kcal |
| Fett | 1,2 g |
| varav mättade fettsyror | 0,2 g |
| Kolhydrater | 75 g |
| varav socker | 0,9 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Kim Phi Asia Food GmbH, Dahlingstr. 230, 47229, Duisburg, Tyskland, info@kpnoodle.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BIO PRIMO Ramen Nudlar Klassisk
4,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (50%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering