BIO PRIMO Kettle Chips med Gräddfil & Örter Ekologisk, 100 g
Krispiga potatisskivor
20 kr
(200 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Vegetarisk & glutenfri
- Producerad i enlighet med Biolands riktlinjer
- Gyllengul rostad
Beskrivning
Guldgula rostade kettle chips med en topping av färsk gräddfil och örter. Potatischips som vi gillar dem bäst - extra krispiga och extra knapriga.
Ingredienser
71 % Kartoffel[1], Solrosolja[1], 1,5 % Yoghurtpulver[1], Bordsalt, Gewürze[1] (vitlök[1], Peppar[1], Zwiebel[1]), Zucker[1], 0,41 % Skummjölkspulver[1], Rismjöl[1], Syrabildare (Zitronensäure (E330)), 0,1 % Örter[1] (Basilika[1], Dill[1], Persilja[1])
- aus kontrolliert biologischem Anbau
Innehåller YOGHURT-PULVER och SKUMMAD MJÖLKPOWDER.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 8474 / 2024 kj / kcal |
| Fett | 24 g |
| varav mättade fettsyror | 2,8 g |
| Kolhydrater | 56 g |
| varav socker | 2,2 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 1,3 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Aroma Snacks GmbH, Geiselharz 23, 88279, Amtzell, Tyskland, info@aromasnacks.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BIO PRIMO Kettle Chips med Gräddfil & Örter Ekologisk
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering