bibigo Crispy Seaweed Snacks, BBQ (15 g)
Knaprigt godis från havet
34 kr
(2 267 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Torkad, rostad tång
- Extra krispigt
- Perfekt för på språng
Beskrivning
Upptäck havets unika smak med Bibigo Crispy Seaweed Snacks – koreanska delikatesser gjorda på högkvalitativ tång från orörda havsmiljöer. Naturligt rik på protein, vitamin B och viktiga mineraler.
Premiumkvalitet från Korea – varje tugga är en smakbit av koreansk tradition. Superkrispigt, smakrikt och perfekt som ett snabbt snacks hemma eller på språng.
| Artikelnr.: | KK-900 |
|---|---|
| Innehåll: | 15 g |
| EAN: | 807176706428 |
| Tillverkarnr.: | 900 |
| Varumärken: | bibigo |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2407 / 575 kj / kcal |
| Fett | 48 g |
| varav mättade fettsyror | 6,3 g |
| Kolhydrater | 7,1 g |
| varav socker | 1,1 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 2,8 g |
Ingredienser
56 % Sjögräs, Pflanzliche Öle (Mais, Sesam), 5 % BBQ Aroma (Maltodextrin, Zucker, Salt, sojasåspulver (Sojabönor, Maltodextrin, Salt)), Druvsocker, Jästextrakt, Lökpulver, Smakförstärkare (Dinatriumguanylat (E 627), Dinatriuminosinat (E 631)), Syrabildare (Zitronensäure (E330))
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Tom Kreyenhop , Industriestraße 40-42 , 28876, Oyten, Tyskland, info@kreyenhop.de, kreyenhop-kluge.com/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för bibigo Crispy Seaweed Snacks
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering