Bake Affair Fruktte "Bunny Kisses Easter Wishes", 30 g
Fruktiga kyssar från påskharen
47 kr
(1 567 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Körsbär-banan smak
- Med äpplen & nypon
- Varm & kan avnjutas kall
Beskrivning
Med fruktteet "Bunny Kisses Easter Wishes" skickar påskhataren dig fruktiga kyssar i din tekopp. Tereceptet innehåller bland annat äpplen, hibiskus och nypon och har en milt söt smak av körsbär och bananer. Teet kan avnjutas varmt på vintern och kallt på sommaren.
Förberedelserekommendation:
- Tillsätt 4 - 5 teskedar te i en tekanna.
- Häll 1 liter kokande vatten över den.
- Låt teet dra i 10 - 12 minuter.
- Söta med socker eller honung om så önskas.
| Artikelnr.: | BAF-1162 |
|---|---|
| Innehåll: | 30 g |
| EAN: | 9120101517335 |
| Tillverkarnr.: | 1162 |
| Varumärken: | Bake Affair |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 8 / 2 kj / kcal |
| Fett | <0,1 g |
| varav mättade fettsyror | <0,1 g |
| Kolhydrater | <0,1 g |
| varav socker | <0,1 g |
| Kostfiber | <0,1 g |
| Protein | <0,1 g |
| Salt | <0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Bake Affair GmbH, Hauptstraße 5, 3373 , Kemmelbach, Österrike, www.bakeaffair.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Bake Affair Fruktte "Bunny Kisses Easter Wishes"
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering