Alnavit Ekologisk Havtorn Direktsaft, 330 ml
Sträv-fruktig klassiker full av karaktär
50 kr
(152 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Krämig moderjuice med fruktkött
- Intensivt syrlig-fruktig smak
- Inget tillsatt socker
Beskrivning
Denna naturliga havtornsjuice med fruktpuré bjuder på en kraftfull, syrligt fruktig smak. Den orange färgen och fylliga konsistensen ger karaktär – helt utan tillsatser. Perfekt till smoothies, drinkar eller som fruktig touch i desserter och såser.
| Artikelnr.: | MM-200074 |
|---|---|
| Innehåll: | 330 ml |
| EAN: | 42278993 |
| Tillverkarnr.: | 200074 |
| Varumärken: | Alnavit |
| Kvalitetsstämpel: | Bio-zertifiziert nach EG-Öko Verordnung |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 218 / 52 kj / kcal |
| Fett | 3,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,5 g |
| Kolhydrater | 3,3 g |
| varav socker | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnavit GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, information@alnavit.com, www.alnavit.de/impressum |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnavit Ekologisk Havtorn Direktsaft
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.800 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering