Alnatura Vitt Te med Rosenblad, Eko, 20 tepåsar (30 g)

Fin arom av rosblommor

25 kr

(833 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 20 tepåsar

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Mild & blommig karaktär

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

Alnatura Vitt Te med Rosenblad, Eko, 20 tepåsar (30 g) 25 kr (833 kr / kg)
Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g 78 kr (156 kr / kg)
Totalpris: 103 kr
Beskrivning

Endast utvalda och unga blad från tebusken används till Alnatura ekologiskt vitt te med rosenblad. Det fina vita luddet har gett sorten sitt namn. Teet kombineras med rosenblad som ger en mild och blommig smak. Ingredienserna kommer från ekologiskt jordbruk.

Artikelnr.: MM-135887
Innehåll: 30 g
EAN: 4104420144408
Tillverkarnr.: 135887
Varumärken: Alnatura
Te: I tepåsar
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Bryggtid: 2 minuter, 3 minuter, 4 minuter, 2 minuter
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

98 % weißer Tee[1], Rosblad[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Vitt Te med Rosenblad, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder